Make your own free website on Tripod.com
Home | Tüm Tarifler | Linkler | Marifet Teyze Kimdir? | Contact Me
My Recipes

Marifet Teyze Kimdir?

ANA SAYFA

Bandırma'lıyım fakat Bursa'da yaşıyorum. 31 yaşındayım. Defne ve Çınar adında ikiz kızlarım var. Onlar dünyama girdiğinden beri (30 Temmuz 2004) dünyam değişti. :)
 
Bundan bir sene öncesine kadar yanımda yemek tarifi sohbeti ettirmeyen ben şimdi gün aşırı yemek tarifi yazar oldum. Bunda kızlarımın etkisi büyük, çünkü düzenli bir hayata geçiş, sağlıklı beslenme vs derken bu işlerin içinde buluverdim kendimi. Yemek günlüğümü seviyorum, her yeni tarifte heyecanlanıyorum, bazen ve de sık sık dediğim gibi iyiki bu işe başlamışım yoksa yorgunluğumu nasıl atacaktım.
 
İsim hikayesine gelince, birgün eskiden yaptığım çantaları bir forum ortamında arkadaşlarıma gösterirken şunları demişim
 
" geçen bandırma'ya gittim. yıllar evvel çantalar örmüştüm, forumdaki arkadaşlarımı düşünerek fotolarını çektim, buyrunuz.

birde konuya başlık düşünürken, "allahım ne kadar marifetliyim":P diye iç geçirdim, sonra eski komşumuz marifet teyze geldi aklıma, kadının adı marifet'ti, maşallah pek marifetliydi 7 çocuğu vardı :)

herneyse, bunları ben yaptım, yapmak isteyenlere anlatırım.
24/9/2005 "
 
ve bundan sonra bu isim devam etti.

Biz..

 


Vildan ve yavruları..